Letkovská 388, 330 01 Kyšice
+420 377 310 520

Proč vyjet zapůjčeným autem?

Proč vyjet zapůjčeným autem?

Chevrolet Plzeň 24.07.2020
  • Proč vyjet zapůjčeným autem?
Stále více lidí zvažuje možnost využívání aut z autopůjčoven i v rámci České republiky a nikoli pouze na dovolené.

Vlastnictví auta přestává být tak atraktivní jako bylo dříve a to přeedevším kvůli vysokým pořizovacím cenám, komplikované dopravní situaci a znečištění životního prostředí. Jaké jsou výhody využívání služeb půjčoven aut, na co si při výběru dát pozor a jak zapůjčení probíhá?

Jaké jsou výhody půjčoven aut

Nevlastnění jednoho vozu přináší možnost využít pokaždé jiný vůz. Díky tomu je možné mít vždy takové vozidlo, které je přesně přizpůsobené dané potřebě a situaci. V případě stěhování se zapůjčí dodávky, při přepravě menšího množství věcí je možné pronajmout si pick-up, pokud se jedná o dovolenou k moři, klient si může vybrat z nepřeberného množství velkých rodinných vozů.

A zároveň již není potřeba řešit, kde vůz zaparkovat a není potřeba ani platit garáž. Není potřeba si pamatovat, kdy má jít vůz na státní technickou kontrolu ani kdy mu vyprší platnost pojistky. Už se vícekrát neplatí žádné daně ani dálniční známky. V době, kdy je veřejná doprava stále lepší a služby půjčoven stále širší, se jedná o starosti, které nejsou nezbytně nutné.

Na co si naopak dát pozor

Dvě důležité chvíle vyzývají klienta k tomu, aby byl opravdu přítomen, aby později nevznikla žádná nedorozumění. Aby opravdu bylo možné využívat výše zmíněných výhod, je potřeba věnovat pozornost přebírání auta a vnitřním pravidlům půjčovny. Autopůjčovna Olomouc se vyhýbá nekalým praktikám při předávání auta a vyzývá klienty, aby si auto pečlivě prohlédli a nafotili a udělali zkušební jízdu. Díky tomu se všichni klienti spokojeně vrací.

Na každý vůz je uvalen denní limit kilometrů a po jeho překročení se za každý další platí menší poplatek. Autopůjčovna Olomouc tím chce motivovat své klienty, aby se nepřetěžovali a aby chránili nejen majetek, ale především své zdraví. Územní omezení žádné není a vozidla jsou pojištěna po celé Evropské unii, pouze je potřeba cestu do zahraničí nahlásit.

Jaký je postup zapůjčení a proč zrovna autopůjčovna Olomouc?

Proces půjčování není složitý a ani nevyžaduje příliš byrokratických kroků. Autopůjčovna Olomouc požaduje pouze dovršení věku 21 let, platný občanský průkaz, řidičský průkaz a jeho alespoň dvouleté vlastnictví. V případě, že si auto půjčuje podnikatel či firma je potřeba přinést s sebou také výpis z obchodního rejstříku.

Poté následuje pouze podepsání smlouvy, předávacího protokolu a probrání základních podmínek. Je důležité seznámit se s pojistkou, kterou má autopůjčovna Olomouc uzavřenou pro všechny své vozy. Nehody se mohou stát každému a tak je potřeba znát podmínky pojistné smlouvy a základní kroky, jak postupovat. Je vhodné také popřemýšlet, zda si nesjednat nulovou spoluúčast. A poté již stačí si jenom poznamenat číslo asistenční služby a je možné vyrazit na cesty.Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!

  • Specialista na obytné vozy a LPG v Plzni
  • Tonalli West s.r.o.

Kontakt

Letkovská 388, 330 01 Kyšice
Telefon: +420 377 310 520